→ חזרה

העברת בעלות בדומיין

במדריך זה נעבור על מספר הנחיות ושאלות נפוצות בנושא העברת בעלות בדומיין ישראלי.

לפני כן, חשוב לציין כי הליך העברת בעלות בדומיין הוא הליך משפטי לכל דבר מאחר והדומיין נחשב לקניין רוחני מבחינה משפטית, ולכן נדרש טופס ידני ואימות וזאת על מנת למנוע אי אלו טעויות בהליך שיעכבו את השלמתו מול איגוד האינטרנט הישראלי.

כמה זמן אורך הליך העברת הבעלות?
התהליך עצמו (במידה וכל הטפסים שהוגשו תקינים והליך האימות בוצע בהצלחה) אורך בין כמה שעות/יום עסקים, שלאחריו יתעדכנו פרטי הבעלים החדשים של הדומיין.

מהי עלות ההליך?
עלות ההליך להעברת בעלות בדומיין היא 130 ש"ח+מע"מ.

מהו האימות הנדרש בכדי לבצע את ההליך?
האימות הנדרש ע"פ איגוד האינטרנט הישראלי הוא שיחת טלפון שתתבצע על ידינו, למספר המופיע בWHOIS בלבד טרם העברת הבעלות של הדומיין בו מבצעים את ההליך. האימות יתבצע מול הבעלים הנוכחיים של הדומיין על מנת לוודא שאכן רוצים לשנות את בעליו.

אילו פרטים יש לספק בעת ביצוע ההליך?
בטופס שתדרשו למלא על מנת לבצע את ההליך, יש למלא את פרטי המחזיק הנוכחי בדומיין כפי שמופיעים בwhois (ניתן לבדוק אותם כאן), ואת פרטי המחזיק החדש כפי שתרצו שיופיעו לאחר העברת הבעלות.
בנוסף, יש לצרף חותמת חברה של המחזיק הנוכחי (במידה ומדובר בחברה בע"מ) או לחלופין בצילום ת"ז+חתימה במידה ומדובר באדם פרטי.

מה קורה בסיום ההליך?
בסיום ההליך תינתן למחזיק הזכויות החדש בדומיין גישה לפאנל הניהול, דרכו יוכל לנהל את הדומיין (לערוך את אנשי הקשר המוגדרים, את שרתי הDNS ואת פרטי החשבון+אמצעי תשלום).

בכדי לבצע את ההליך, יש ליצור קשר עם התמיכה לקבלת הטופס.

→ חזרה

עדיין זקוקים לעזרה?